Příklady z praxe

Příklady využití vysoké energii místa v praxi:

Osobní život

Případ 1.

Manželé mezi 40 a 50 lety se nastěhovali do romantické městské čtvrti. Jsou spokojeni s estetikou okolí, ale muž si je vědom, že energie v oblasti je podprůměrná a nedostatečná.

Organismus ženy je výjimečně odolný a ona se nemusí na geo-energetické ukazatele ohlížet. Muž je citlivý a jeho energetický výdej je enormní. Pracuje však mimo domov v místě s dobrou energií a doma se naučil myslet na průběžné doplňování energie. Tím se stal nezávislý na geo-energetické situaci v bydlišti. Nicméně stojí ho to průběžné soustředění pozornosti. Jakmile manželé cestují do zemí s vysokou energií, jako je Švýcarsko, okamžitě cítí rozdíl a může si od dobíjení energie odpočinout.

Po tom, co manželce nastalo klimakterium, se odolnost jejího těla snížila. Začala být vnímavá vůči nedostatku energie a její psychická a somatická kondice se zřetelně zhoršila. Začala toužit po přestěhování. A než k tomu došlo, naučila se průběžně si doplňovat energii.

Přestěhování je krok, kterému bylo možné předejít správnou volbou umístění původního bytu. Tím by se pravděpodobně předešlo mnoha nepříjemnostem a stresu spojenému se zhoršením zdravotního stavu ženy.

Případ 2.

Manželé mezi 40 a 50 lety, jejichž vztah není příliš pevný, se přestěhovali do nového bytu v nádherném místě. Manželka vnímá energii v bytě jako negativní a nekompromisně se odstěhuje od manžela do původního bydliště. To ohrožuje již tak nedobrý partnerský vztah a zdvojnásobuje výdaje na provoz domácnosti.

Po změření vychází, že nový byt má průměrnou hladinu energie. Manžel by potřeboval asi dvakrát vyšší množství energie. A jeho byznys, který provozuje z domu, pak energii ještě podstatně vyšší (aby byl úspěšný a vzkvétal).

U ženy z měření vyplývá, že potřebuje enormně vysokou hladinu energie, protože ji používá k amatérskému léčitelství a má velký energetický výdaj. Je to obrovské číslo, které shodou okolností mělo jejich bývalé bydliště, kam se žena vrátila a kde je spokojená.

Zajímavé také je, že od té doby, co manžel bydlí v novém bydlišti, o něj žena ztratila zájem, stal se pro ni takříkajíc neviditelný – dost možná proto, že je méně nabitý energií.

Případ 3.

Mladá dvojice se přestěhovala do nového bytu. Po čase si oba partneři uvědomují, že se jim zhoršila kondice a jsou častěji nemocní.

Když žena přišla na konzultaci a sezení, stěžuje si na studené ruce a nohy, na vyčerpanost a nevýkonnost v práci. Podle měření má nesmírně nízkou energii a skutečně, z následného přeměření bydliště vychází, že se jejich byt nachází v místě s extrémně nízkou energií. Dvojice si ovšem na koupi bytu vzala hypotéku a je skoro nemožné ho prodat.

Hodně se podařilo napravit tréninkem nabíjení organismu energií (semináře Akumulátor energie), částečně je ve hře i uspokojení potřeby seberealizace. Ale zdroj, který mohl být k dispozici bezpracně, tedy byt v dobré lokalitě, je na dlouhou dobu nedostupný.

Případ 4.

Energie velkého učitele

Můj vážený učitel, významný psycholog, po sedmdesátce přesídlil z Newton, MA, USA do „Western Massachusetts“ na vejminek, do klidu a pokoje uprostřed romantické přírody, k synovi, který tam koupil farmu. Náramně si to liboval.

Newton je součást Bostonu, v němž je vysoce nadprůměrná energie - v řádu stovek milionů.  To člověka rozmazlí. Western Massachusetts je naopak geo-energeticky chudý. A jmenovaná farma se nachází v místě, kde jsem naměřil nulovou energii.

Milovaný učitel se rychle dostal s energií také na nulu. Naučil jsem ho techniku Akumulátor energie, ale za čas jsem mu zase naměřil nulu. Prostě se na techniku vykašlal. Spoléhal, že s příchodem jara se energie zase dostaví. Ale ouha - to mluvil o Newtonu. Tam, kde je teď, člověk ohledně energie musí spoléhat na sebe.

Vyrozuměl jsem ho, rychle se dovtípil a protože je zkušený v duchovních disciplinách pustil se do práce. Teď se už dva měsíce drží na optimu... nedá mu to moc práce. Akumulátor je jednoduchý... a subjektivní rozdíl - nový pocit vysoké kondice - je přesvědčivý a motivuje.

Samozřejmě by bylo moudřejší nechat si změřit energii farmy předem. Akumulátor je pracnější, ale je to spolehlivé řešení... rozhodně lepší než plakat nad rozlitým mlékem... jak se říká v angličtině :-)

Pracovní oblast

Případ 5.

Mladý pár se rozhodl investovat svoje těžce vydělané peníze plus velkou půjčku do koupě nemovitosti a jejího přebudování na hotel. Lokalita není výrazně turisticky atraktivní a záměr se proto může zdát riskantní.

Manželé si vyžádali přeměření energie místa a výsledek je absolutně vynikající. Doporučení zní pustit se do projektu s předpokladem jednoznačné návratnosti investice.

Hotel skutečně vrací investice rychle, hlavně díky vynikající práci, důrazu na kvalitu a nasazení zvláště jednoho z manželů. Přesto se dá až 30 % úspěchu připsat zcela vynikající geo-energii, v níž se hostům musí spát jako v nebi.

Případ 6.

Na několikátý pokus se podařilo vytipovat manželskému páru kolem třiceti let byt s vynikající, vysoce nadprůměrnou hladinou energie – zcela optimální pro oba.

Jeden z manželů už podnikal a druhý se rozhodl k odvážnému kroku: opustit výnosné a zajištěné zaměstnání, kde měl respektovanou pozici, ale které ho už neuspokojovalo, a pustit se do seberealizace – do projektu, který ho hluboce naplňoval, ale zdaleka nebyl jistý.

Díky obrovské pracovitosti, nasazení a energii se projekt zdařil, a dokonce i nad vysoká očekávání!

Správný výběr místa bydliště a současně podnikání měl na celkovém úspěchu, podle našeho odhadu, nezanedbatelný podíl 10 %.

Případ 7.

Zajímavý příklad najdete v Aktualitě přímo na našem webu.