Kde a proč změřit energii místa?

03.11.2011 00:00

Pádné důvody pro zjištění geo-energetické hladiny základních míst v našem životě:

1. Současné bydliště: aby člověk věděl, jak na tom je a jak intenzivně se musí věnovat vědomé podpoře toku energie organismem (např. technikou Akumulátor), aby se udržel zdravý, výkonný a spokojený.

2. Budoucí bydliště: aby se nenastěhoval do místa s nižší energií, než v jaké dosud bydlí, které by ho nenápadně oslabovalo a nakonec připravilo nejen o dosavandí kondici, ale také např. o pěkné rodinné vztahy. Aby se ujistil, že se stěhuje do místa s optimální energií. Takové místo má ve skutečnosti vyšší hodnotu, než je ta obvyklá tržní, protože funguje jako bezplatná přípojka do energetické sítě :-)

To mi připomíná...člověk by si měl nechat změřit energii nemovitosti, kterou prodává a pokud je výsledek uspokojivý, zdůraznit to a použít k ospravedlnění vyšší prodejní ceny.

3. Místo, z něhož člověk chce vést svou firmu: aby mu to tam myslelo, měl nápady, byl tvořivý a dobře mu fungovala intuice, která je v byznisu nade vše, jak vím z dobrých pramenů. Ale také, aby měl prostě pracovní výkon a výdrž, které jsou v podnikání nezbytné...a také pořádnou dávku štěstí!

4. Samozřejmě je potřeba důkladně předem změřit místo, kde chcete tvořit umělecky ať se jedná o jakýkoli obor - Vaše studio, pracovna, atellier Vás musejí podporovat. Tvůrčí práce, originalita, tvořivost, sebedůvěra, odvaha jít s kůží na trh - to se bez spousty energie neobejde!

Mimochodem, kdokoli pracuje v zábavním průmyslu, nutně potřebuje charisma. A to bez energie jednoduše neexistuje.

5. Provozovna/ny pro Vaši firmu: Aby zaměstnanci měli dost energie a výkonnosti k práci a dost trpělivosti a vlídnosti vůči zákazníkům. Aby tvořili dobrý tým, bez napětí a vzájemné alergie. Aby sem zákazníci rádi chodili, trávili tu čas a zadávali objednávky.

6. Restaurace, kam vodíte svoje obchodní partnery na pracovní snídaně, obědy, večeře, skleničku nebo kafičko: vždy chcete, aby bylo jednání a jeho výsledek podporováno dobrou energií! Totéž se týká osobních nebo dokonce romantických schůzek!

7. Místa pro dovolenou: aby se Váš organismus náležitě zotavil po dlouhém období tvrdé práce a vyladil se na další období stejně vyčerpávajícího výkonu. Místo pro trávení dovolené by mělo být silné jako super-lázně!...A někdy to skutečně mohou být lázně, kam se člověk jede zotavit. Ovšem ne všechny lázeňské domy mají dobrou energii.

8. Posilovna, bazén, kurt na squash nebo tenis - prostě Vaše sportoviště: mělo by mít vysokou hladinu energie, aby na sobě člověk mohl pořádně zapracovat a přitom se přehnaně neunavil a rozhodně aby se nezranil, aby se mu energie rychle doplňovala a vracela po tom, co potil krev, aby ho tělo nebolelo a po osprchování zůstalo jenom příjemně unavené.

9. Pracovna Vašeho maséra, psychoterapeuta, zubaře, lékaře, homeopata, léčitele, astrologa, finančního poradce, právníka: od všech těchto profesionálnů chcete, aby byli ve vynikající kondici, aby jim to myslelo, měli nápady a intuici - aby měli pořád dostatek energie, nebyli skleslí, depresivní, úzkostní, aby je nesžíraly starosti a aby se jim dařilo! Nebo se mýlím?

A samozřejmě lidé z pomáhajících profesí by se měli ujistit a do své reklamy si přidat, že svou práci dělají v místě s vysokou energií, protože to, myslím, zvýší kvalitu a hodnotu jejich práce a klient od nich dostane víc než by dostal v místě s nízkou energií.

10. Místo, kam chodíte cvičit jógu, meditovat či modlit se by mělo mít zvlášť silnou energii: postup ve spirituální oblasti je na síle energie velice závislý. V katolických kostelích existuje velká pravděpodobnost, že o to je už postaráno, protože jejich stavitelé rozhodně věděli, co dělají, a vybírali místa s nejvyšší energií v okolí. Budhisté v Indii a okolí to, jak jsem si všiml, věděli také.

11. Místa, kde trávíte volný čas: byť by to byla jen hodinka nebo dvě, kino, kavárna, restaurace, klub, park...ve všech těchto místech si můžete buď příjemně doplnit energii,  jako byste se zapojili do zásuvky, nebo - pokud je místo špatné, můžete energii ztrácet, jakoby Vás vysávalo.

12. Místo pro studium: od mateřské školy, přes školu základní, střední až po vysokou - čím vyšší, tím máte zpravidla užší výběr, ovšem Harvard a MIT mají energii absolutně úžasnou, jako nejsvatější místa v Himalájích; jen jsou trochu drahé...možná to spolu souvisí.

Je to zase kvůli dobré kondici učitelů i studentů - hlava musí dobře fungovat oběma stranám procesu studia. Učit je náročné a učit se neméně. Dokonce mi vychází, že pro studium je optimální skutečně ta nejvyšší energie - jako pro spiritualitu!

Nezapomeňte také na studovny - ať už jsou v knihovnách nebo v létě někde u vody na koupališti! Kolik času strávíte nad knihou, resp. kolik času na tom ušetříte, to je zase ovlivňeno energií místa!

13. Nemocnice: tam je důvod správného výběru hladiny energie evidentní, ale zase to není jen pro rychlé uzdravení pacientů, ale také pro výkonnost a správné uvažování lékařů a jiného personálu. A také pro jejich psychickou pohodu a zájem o práci, které se na pacienty naramně přenášejí.

14. Domov/penzión důchodců nebo jiné místo, kde chcete trávit stáří - tedy, pokud o tom vůbec uvažujete. Protože pokud se držíte ve špičkové kondici, stárnutí se zpomaluje a zůstáváte aktivní a nezávislí do vysokého věku.

Pozor, chalupa, na kterou jezdíte jen o víkendu, se může stát ve stáří Vaším trvalejším obydlím a mohli byste být nemile překvapeni, že Vás energeticky podporuje mnohem méně, než Váš městský byt. Ona totíž estetická a přírodní kvalita nemusí být totožná s tou energetickou - byl jsem toho nejednou svědkem.

15. ...ještě jsem chtěl napsat věznice, ale tu si člověk asi nevybíra. Nicméně i tam by měl vědět, na čem je a nakolik si má hledět energie!

16. Teprve po smrti si snad člověk oddechne, ale pokud chcete, aby Vám potomci rádi a často chodili na hrob...pak ani ten hřbitov nemůžete nechat náhodě. Ach jo!