Zvyšování štěstí podruhé: Hodnocení dosavadních výsledků

01.07.2012 00:00

Techniku Zvyšování štěstí absolvovalo do konce června 2012 asi 60 zájemců. To už je asi dostatek lidí na opatrné zobecňování.

Z hlediska přesvědčivosti výsledků a spokojenosti s nimi, tvoří absolventi Zvyšování štěstí několik skupin.

Všiml jsem si, že nejpřesvědčivější účinky zaznamenali ti, kdo se cítili před začátkem nejhůř – většinou dlouhodobě: úzkosti, deprese, problémy s vitalitou a při kontaktu s realitou...poměrně vážné stavy.

Ti cítí zlepšení opravdu hmatatelně:

V mém životě dochází k výrazným změnám. Začínám se cítit silný a sebevědomý. Svoji budoucnost vidim velice dobře. Začínám normálně komunikovat s lidmi a stýkat se s nimi. Deprese jsou minimální. Různé obavy a negace zvládám dobře. ... Mám pocit, že se ze mě stává jiný člověk...

O pár dní později tentýž klient:

Právě jsem se vrátil od MUDr. ... (alternativně orientovaný lékař), kam chodím víceméně jen proto, aby mě nevyřadil, protože nové klienty nepřijímá. ... můj stav už viděl beznadějně. ... mi naměřil na tom svém přístroji, že jsem se psychicky až zázračně zlepšil. Takže to máme potvrzené i z jiného zdroje. Myslím, že to může těšit i vás. Pan doktor ... mi řekl, že ... budu úplně zdravý člověk. ... První polovinu života jsem prohrál a v druhé prý můžu vyhrát na celé čáře."

Podle virgule právě tito klienti měli neuvěřitelně velkou část aury vytěsněnou mimo tělo. Logicky tak měli velkou část energie „vázanou na vytěsnění“  a tu nemohli v životě volně využívat.

Kdo je obeznámen s psychoanalýzou, chápe, že Zvyšování štěstí zde užívá stejný slovník. Připadá mi vůbec, že Zvyšování štěstí je něco jako rychlá „instantní“ psychoanalýza.

K tomu poznámka: Jedna známá si všimla, že v různých dobách se vývoj vědění přirovnává k současným technickým vymoženostem. Rozhodně pro Napojení mne jako nejvhodnější přirovnání napadla bezdrátová síť wifi. A zatímco psychoanalýza vznikala na konci věku páry, dnes máme spíš věk kvantové fyziky, která se skutečně hojně používá k vysvětlení spirituality a ezoteriky.  Protože ale kvantové fyzice nerozumím, hodil se mi spíše pojem „instantní“ psychoanalýza.

Jedna kolegyně, psychiatr, která si Zvyšování štěstí vyzkoušela, mi napsala:

... před pár dny mě napadl příměr, že všechny problémy člověka by se měly řešit ne nějakými jednotlivými technikami, léky na symptomy apod, ale jako když vezmeš velkou vařečku a promícháš velkej hrnec, všechno co v něm je se smísí a pak se to harmonicky rozloží a rozprostře. ... mi připadá, že jsem tohle zamíchání udělala...

Myslím, že přesně trefila podstatu Zvyšování štěstí.

Samozřejmě, je to rychlé, ale zdaleka ne bezbolestné. Pocity únavy, zmatku, početné dávno zasunuté vzpomínky, silné emoce, žaludek na vodě nebo i pořádně špatně od žaludku den nebo dva. Něco z toho se objeví – hlavně u klientů s těžší výchozí situací. Určitě to není tak drsné jako třeba při ayahuasce, ale několikrát jsem si v emailech od klientů přečetl, že to je „nářez“ nebo „mazec“.

Nikdy se však neobjevila psychospiritualní krize ani ztráta kontaktu s realitou. Zvyšování štěstí je stejně uzemňující technika jako Akumulátor. Při zvládání silných emocí a někdy vzteku se výborně osvědčují psychologické techniky Odžívání a tzv. Hlasy ve druhé osobě nebo Agresivní hlasy...prostě strategie z „Kurzu negativního myšlení“ :-)

Skupina, pro kterou bylo Zvyšování štěstí jednoznačným požehnáním, byli lidé, kteří mají vytěsněnou jen menší část aury, ale pobývají skoro ve dne v noci v místech s mimořádně nízkou hladinou geo-energie, což aspoň v Praze, není nic neobvyklého. Ti cítí při a po Zvyšování štěstí nádherně silnou vitalizaci organismu bez vedlejších účinků. Prostě začnou využívat energii, kterou se plýtvalo/byla vázaná na vytěsnění části aury. Ale protože výchozí psychický stav byl celkem v pořádku, nebylo téměř co odžívat a zpracovávat. To jsou nejvděčnější klienti.

Třetí skupina spokojených klientů jsou ti, kteří mají k práci s energií velké nadání. Dobře vnímají energii, její pohyby v těle a změny energetické situace vlastního organismu. Pozor, zdaleka to nejsou jen ezoterici nebo jogíni - patří mezi ně podnikatelé a manažeři, zvyklí na tvrdé podmínky byznisu. Jen  holt mají vytříbenou vnímavost a hlavně intuici, která je také v byznisu významnou podmínkou úspěchu. Ti si uvědomují vliv Zvyšování štěstí na procesu vnímání situací, jejich hodnocení a výběru řešení. Zdá se, že to všechno se skutečně zjednoduší a zrychlí, sníží se hladina vnitřního konfliktu a složka intuice ještě o něco posílí oproti analytickému rozumu. Pro tyto klienty je asi název techniky Zvyšování štěstí nejvýstižnější.

Uvědomil jsem si, že nespokojení jsou především ti klienti, kteří, zřejmě typologicky, méně citlivě vnímají sami sebe – ať už psychologicky nebo tělesně. Těm připadá, že se děje málo nebo nic. Také klienti, kteří zatím nemají v životě šanci nebo odvahu „dělat co je baví“, tedy realizovat se, místo aby dělali „zajištěné“ ale pro ně nezáživné zaměstnání, nemohou Zvyšování štěstí dost dobře využít, nevnímají jeho účinek a jsou zklamáni.

Myslím, že je přece jen třeba „podat štěstí ruku“, že pokud nejste pod velkým tlakem jako první skupina nebo velmi talentovaní jako třetí skupina, nemusíte mít dostatečný motiv Zvyšování štěstí náležitě uplatnit. Nezdá se mi, že to je otázka vůle nebo vědomé volby, spíš zvyku nebo dlouhodobého „nastavení“ psychiky. Myslím, že správný postup v tomto případě je začít hledáním životního poslání, pokud je člověk s tím dosavadním už dostatečně nespokojený. Pokud má dostatečně silný vnitřní impuls dát životnímu poslání přednost před klidným bezpečím, které má nevýhodu, že nedělá člověka skutečně šťastným, tentokrát ve smyslu „být šťastný“ a ne ve smyslu „mít štěstí".

Závěr: Řekl bych, že ve 30% případů dostávám výrazně pozitivní zpětnou vazbu, v 55% případů víceméně pozitivní zpětnou vazbu a v 15% je výsledek natolik neprůkazný, že klient není spokojen, i když z mého hlediska pokrok udělal.

Domnívám se, že z hlediska subjektivní spokojenosti je Zvyšování štěstí účinnější než Napojení a stejně účinné jako Akumulátor – který ovšem funguje na zcela jiném principu.

Podle mé zkušenosti všechny tři metody mají fungovat vedle sebe, každá člověka obohacuje jiným způsobem.

Pro další informace o Zvyšování štěstí mi, prosím, volejte na 605 949 600 nebo piště na jilek@energie-mista.cz, velmi rád zodpovím Vaše otázky.

Jan Jílek