Lidé jsou dobří!

26.02.2014 00:00

My lidé jsme lepší, altruističtější, láskyplnější, vnímavější a citlivější, než si o sobě a o druhých většinou myslíme...alespoň taková je moje zkušenost. Ať pracuji s kýmkoli, když mi dovolí nahlédnout pod pokličku, když pochopím logiku fungování jeho psychiky – spatřím člověka, kterého musím milovat.

Ale tentokrát chci mluvit o speciálním projevu štědrosti k bližním.

Všiml jsem si, že ti, kdo praktikují Akumulátor (byť ne moc pilně, ale přeci jen každodenně), se dají dlouhodobě do pořádku v průměru za rok. Někteří už za týden, jiní až za 3 roky – podle talentu a výchozího stavu. Když jsou sami v pořádku, začnou velký díl energie vyrobené Akumulátorem rozdávat svým bližním, protože sami jí už potřebují méně. A dělají to zcela podvědomě.

Všimněte si – nebo alespoň já si všímám – kolik lidí žije na opravdu nízké hladině energie. Jenže jsou vnitřně naprogramovaní pomáhat bližním a pokračuji v tom, i když většinou nevědí, jak si energii dobít, takže jsou s ní pořád na štíru. Nejnápadnější je to u "helping professions" = pomáhajících profesí, jako psychoterapeuti, lékaři, homeopati, akupunkturisté či léčitelé. Ti bývají brutálně vybití. Ale zdaleka nejen oni. Nastaveni pomáhat jsou skoro všichni lidé. Rozdávají se a jdou v tom mnohem dále, než je „rozumné“, jinak by museli brzdit a šetřit energii pro sebe. Ale ne, oni fakticky nepřestanou a spotřebují ji až na dno.

Potom už samozřejmě nerozdávají, protože nemají z čeho, což je věčná škoda, protože nastavení na rozdávání nemizí. Bohužel, lidé bez energie slábnou, jsou unavenější, protivnější, podrážděnější, netrpělivější, vztahovačnější - přesně takoví, aby potvrdili, že „lidé jsou zlí“.

Ale zase, podle mé zkušenosti, pomoc je snadná. Proto mám tak rád Akumulátor, který nabízí řešení: účinné využití nekonečného zdroje energie, která je k dispozici všude kolem nás...a ještě k tomu zdarma.

Fakticky, když si umíte dobíjet energii – ať praktičtějším Akumulátorem, případně méně praktickým Tai-či nebo jakoukoli jinou fungující technikou, tak je Vaše pomoc bližním účinná a vůbec nezáleží na tom, v jaké branži pracujete. Naše naprogramování pomáhat druhým nenarazí na dno, na limit nedostatku energie a můžeme v něm pokračovat skoro donekonečna.

Tak nějak si představuji, že mniši tam někde v Himalájích makají pro lidstvo tím, že produkují spousty energie a nechají ji proudit do světa.

A těm, kdo si lámou hlavu, co udělat pro lidstvo, aby po nich něco zůstalo (a že si tuhle otázku marně klade překvapivě velké množství lidí!) - už vím, jak jim jednoduše odpovědět: „Dělejte co nejčastěji a co nejvíc Akumulátor.“ Výsledky jsou mnohem hmatatelnější, než byste tušili.

Pár zkušeností lidí, kteří Akumulátor praktikují, k tomu poslouží jako vhodná ilustrace.