Psychická zátěž a pokles energie v organismu

15.03.2011 00:00

Relativně nenápadný psychický stres může zablokovat proudění energie v organismu i na místě s optimální geo-energií. Řešení je ale snadné.

Známý se přestěhoval z domu s hluboce podprůměrnou energií (10 %) do bytu v místě s energií o šest řádů vyšší. To je pořádný skok. Taková síla energie mi pro něj vycházela jako optimální, protože tohoto známého považují za silného a "duchovního", s obrovským potenciálnem "mít štěstí".

Energie v organismu se mu rychle zvýšila na optimum...nemusel pro to dělat skoro nic...jen letmý rozjezd techniky Akumulátor energie.

První a druhý měsíc to s ním pořádně zamávalo. Na konci druhého měsích shrnul změny takto:

  • Bydlí se mi tu lépe
  • Podle mě i lépe vypadám
  • Zhubnul jsem
  • Dostal jsem ven potlačenou agresivitu
  • Už klidně spím oproti začátku, mám pořádně živé sny a ráno jsem již odpočatý, i když vstanu v sedm
  • Daleko více mi tu pracuje intuice a pravá hemisféra
  • Víc se věci dějí samy bez námahy

Čtvrý měsíc jsem od něj dostal email:

Já teď nemám úplně nejlepší dny...soud mi nesnížil nesprávně stanovené platby, mám další problémy s účetní, jsem pořád nachcípanej a otrávenej..."

Přeměřil jsem mu energii a vyšla prakticky na nule, jak ji míval, než jsme začali spolupracovat. Připomněl jsem mu nabírání energie (Akumulátor energie).

Odpověděl: Jak se může stát, že v místě s vysokou energií mi to neproudí automaticky?"

Moje odpověď: Když něco potlačuješ v sobě a bojíš se to prožít, protože to je moc bolesné a strašné, tak zřejmě zastavíš nejen cirkulaci energie v sobě, ale i do sebe...To je důležitá zkušenost: když se dostaneš do těžší situace, jdeš do odporu nebo regreduješ...tak se uzavřeš energii...asi je to zvyk z minula. Poučení z toho: prosím, když je ti špatně, nezapomeň si nabírat dost energie!"

Téměř okamžitě se dostal do kondice. Asi za čtyři dny jsem s ním mluvil a byl v pořádku.

Shrnuto a podtrženo: Myslím, že to je velice důležitá lekce. Stres nás může snadno strhnout zpět v našem vývoji. To se týká i práce s energií. Prosím, nezapomeňte: když je Vám zle, ujistěte se ze všeho nejdřív, že neblokujete nabírání energie (Akumulátor energie). Psychologická práce je bezesporu cenná, ale bez dostatku energie v organismu je jen mlácením prázdné slámy.

Jan Jílek