ProCNS

Účinek techniky

ProCNS (CNS = centrální nervová soustava) posiluje intuici a prohlubuje náš kontakt s vlastním podvědomím, resp. snižuje konflikt mezi naším rozumem a intuicí, mezi vědomím a podvědomím a tím také uvolňuje svalové skupiny, které tento konflikt v sobě nesly v podobě chronického napětí.

První účinek je uvolnění některých svalových skupin v těle, které byly dlouhodobě, chronicky napjaté. To přináší detoxikaci organismu: ložiska toxinů uložená v napjatých svalech se vyprázdní do krve a odtud je už snadnější je vypudit z těla pocením a dalšími postupy.

Je pozoruhodné, kolik toxinů se tímto postupem z těla dostane i u lidí, kteří léta dodržují zdravou životosprávu. Tato technika odhalí ložiska toxinů, která jsou jinak skutečně hodně těžko dosažitelná.

Účinná složka techniky ProCNS

Je umístění pozornosti do určitých částí vlastního organismu a také využití principu „dovolit“ - to znamená delegovat aktivitu na podvědomí, intuici a moudrost těla. Jako v ostatních technikách vlastně jen „dovolujeme“ vlastnímu organismu, aby se o něco více sjednotil, snížil vnitřní konflikt. My vyvíjíme jen minimum námahy, nebo spíše „neděláme“ a „dovolujeme“, aby organismus pracoval sám na sobě.

Tentýž princip se používá při Akumulátoru, Odžívání, Zvyšování štěstí i Ovlivnění a vždycky přináší klientům překvapující silný a trvalý účinek i silný prožitek toho, že věci se spontánně dějí tak, jak se mají dít, čím méně do nich zasahujeme vůlí a rozumem.

Provedení techniky

Zájemce dostane instrukci, jak techniku provádět a dál se spolupracuje formou supervize. Dvakrát denně si zjišťuji, jak se u klienta mění hladina toxinů v krvi a dohlížím, aby dávky ProCNS odpovídaly rychlosti a účinnosti prostředků detoxikace, které klient používá.

Čím větší byl výchozí konflikt mezi klientovým rozumem a intuicí a mezi vědomím a podvědomím, čím větší bylo svalové napětí jako důsledek tohoto konfliktu, tím déle se technika provádí a tím větší má očistný efekt.

Subjektivní zážitek klienta

Závisí na vnímavosti vůči vlastnímu organismu. U někoho se neděje skoro nic, zatímco jiný prochází sérií intenzivních vnitřních zkušeností.

Včera jsem začala s ProCNS a ráda bych Vám popsala své zkušenosti.
Píšu začala, protože po chvilce jsem měla pocit, ze se mi NS (nervová soustava) otevírá, jako když se suchá růže z Jericha začne pomalu vlivem vody rozvíjet. To, co jsem zažívala, bylo nečekané a moc krásné, pak jsem šla do sauny, měla jsem obrovskou žízeň, a pak jsem ale byla tak nabuzená, že jsem nemohla usnout několik hodin a měla jsem pocit, že spánek je nějaká podružná záležitost - můj NS byl jak pod vysokým napětím a pochopila jsem, že musím postupně a není kam spěchat...
Mám pocit v hloubi, že na tenhle přístup pozornosti organizmus čeká asi u každého....a taky, že pozornost - sledující a dovolující - je jako voda zalévající půdu a půda na vodu čeká...
zkušená profesionálka a lektorka alternativní medicíny

K nezávazné konzultaci o vhodnosti techniky pro Vás, kontaktujte laskavě Jana Jílka na jilek@energie-místa.cz.