Toxiny, z těla ven!

28.10.2013 00:00

V zimě málo pijeme, málo se přirozeně potíme - málo přirozeně detoxikujeme.  Pokud nechceme onemocnět, musíme se o to všechno vědomě snažit.

Tohle je mé jednoduché, ale dle zkušenosti spolehlivé chápání celého procesu:

Většina lidí dlouhodobě potlačuje emoce. Je to jejich strategie práce se stresem - starostmi, strachem, úzkostmi, trémou, pocitem viny, vztekem, závistí, žárlivostí, smutkem, žalem, obviňováním sebe a ostatních, pochybnostmi o sobě...

Potlačování emocí zvýšuje psychické i tělesné napětí. Čím vyšší napětí, tím větší odpor tělo klade proudění energie. Napětí vytváří přehrady, bloky proudění energie a v sevřených svalech se hromadí toxiny.

Když na sobě psychologicky pracujeme, uvolňuje se psychika i tělo, a pokud máme ve svalech ložiska toxinů, stěhují se do krve.

Všiml jsem si toho už dávno. Když se podaří hluboké a intenzivní psychologické sezení, příjde často klient příště s pořádnou rýmou - kašle a teče mu z nosu.

Dnes, kdy dokážu měřit tyto věci virgulí, vnímám, že po pořádné práci s emocemi hladina toxinů v krvi téměř okamžité vzroste.

Na mé stupnici mi vychází jako hraniční hodnota 30 % - tam už je vysoká pravděpodobnost nachlazení. Nárůst bývá skokový, takže klienta varuji, už když se jeho hladina toxinu v krvi zvedne na 5 %. To je výborná příležitost k detoxikaci, než se toxiny zase uloží do tkání nebo než si uženeme nachlazení.

Myslím, že nachlazení je způsob, jímž se člověk přirozeně zbavuje toxinů. Tělo si „chytí“ bacil - snaží se tak zvýšit teplotu a vypotit se. Problém je, že léky teplotu snižují, zabraňují pocení a člověk může „klempírovat“ s nachlazením celé chladné období roku, než se zas v létě začne přirozeně potit a tím detoxikovat.

Nachlazení tedy předejdeme, když záměrně detoxikujeme:

  • i v chladném počasí pijeme dostatek vody: tolik, aby aspoň jednou týdně byla moč bezbarvá,
  • potíme se buď aktivně při pohybu, sportu, fyzické práci nebo pasivně v sauně, páře, v horké koupeli a pak jestě pořádně zabalení v posteli
  • někomu jako prostředek detoxikace dobře slouží pití červeného vína, pocházejícího z opravdu teplých a slunných krajů. Slupky z vína jsou všeobecně známy svými detoxikačními účinky a při výrobě červeného vína se slupky neoddělují - kvůli barvě. Při výrobě bílého vína se oddělují.

S virgulí v ruce mi vychází, že ložiska toxinů ve svalech pocházejí z prvních tří roků našeho života,což by naznačovalo, že v té době procházíme opravdu silným stresem a proto, prosím, buďte k dětem maximálně laskaví, shovívaví, hodní, láskyplní a podporující. Nemají to snadné. Je tak snadné jim ubližovat - a nadělá to tolik škody na celý život.

Práce s emocemi je součástí mnoha přístupů v psychoterapii. Je to velice významná složka techniky Monitorování. Já klientům doporučuji techniku Odžívání (podobná je např. technika Focusing). „Neodžité“ emoce, jsou podle mé zkušenosti, příčinou zablokování proudu energie v organismu. Když k zablokování dojde, přestává být funkční technika Akumulátor, kterou nabízím ke zvýšení hladiny energie v organismu.

Monitorování to harmonizuje vše dohromady: Akumulátor, Odžívání a detoxikaci tak, aby si klient dokázal v těle udržovat optimální hladinu energie, která je podmínkou „kopírování programů“, jež je nejdůležitější složkou Monitorovnání.

Kromě toho se ohlížím ještě na uspokojení/frustraci psycholgických protřeb klienta, jako na další zdroj harmonie či napětí.

Právě proto je zřejmě Monitorování tak úspěšné - dokáže sladit všechny tyto techniky, poměrně rychle navodit a dlouhodobě udržet optimální hladinu energie v organismu, podpořit práci s emocemi, připomínat detoxikaci a tím předcházet nachlazení.

Účinky kopírování programů - které přirozeně následuje, pokud se hladina energie v organismu udrží nějakou dobu na optimální úrovni - jsou tak různorodé, že je těžké je popsat. Nejvýmluvnější jsou zpětné vazby klientů, kteří Monitorováním prošli. Doporučuji inspirovat se jimi při rozhodování, zda se do Monitorování chcete pustit.

Pokud máte k celému tomuto tématu otázky, prosím, neváhejte se zeptat. Velice rád poskytnu konzultaci.

Jan Jílek, 605 949 600, jilek@energie-mista.cz