Kanárek v dole - tohle se může stát i Vám

27.07.2016 00:00

Odhaduji, že následující příběh se týká asi 50 % lidí kupujících nový byt nebo dům.

Na vysvětlenou: havíři s sebou brali do podzemí kanárky jako indikátory přítomnosti metanu. V angličtině je "kanárek v dole" běžné označení pro toho, kdo svou citlivostí varuje okolí před škodlivými vlivy.

Následuje autentická výměna emailů mezi paní A a mnou, s vypuštěním některých podrobností:

Dobrý večer, vážený pane Jílku,
...zaujaly mě Vaše stránky. Jen jsem docela postrádala zařazení Slavkova u Brna do Vaší energetické mapy. Víte, nepovažuji se za žádného znalce ani senzibila, ale to, co mě potkalo ve Slavkově, bylo tak strašně silné, že to ani nemůže být normální. Taky jsem si díky Slavkovu vysloužila nálepku blázna. Koupili jsme ve Slavkově dům a za asi 4 měsíce jsme ho museli prodat. Málem jsem tam přišla o rozum. Brnění končetin, pískání v uších, ztuhlá šíje, motání hlavy, strašná únava, vyčerpání, spánek - jedině s prášky na spaní a po 3 - 4 hodinách probuzení - vždy celá propocená, v noci jsem lítala po okolí, návrat do domu mě děsil. Něco tam je strašně špatně. A to jsem na tyto věci nevěřila a nikdy je nezažila. Ten Slavkov je odporná lokalita. Je fakt, že jsem to tam cítila jen já a že nás to stálo spoustu peněz a energie a času a posměchu. Proto bych byla ráda, kdyby na Vaší mapě ten Slavkov byl. Ale on není nikde, nikde, kde se píše o negativních zónách. Přitom jsem si jistá, že musí být energeticky strašně nízko, že je tam hodně zlé, negativní energie. Tak proč nikde nefiguruje? Neslyšel jste někdy o té lokalitě?
Byl to konkrétně dům v novostavbě (přesnou adresu neuvádím - pozn. Jan Jílek), ale něco nechutného a hodně silného tam být prostě muselo.
Pokud něco o té lokalitě víte, byl byste tak laskavý a dal mně moc prosím vědět...

Dobrý den, paní A,
...Obávám se, příliš zobecňujete - tohle není problém Slavkova, ale Vašeho domu, který už dovedeme vyřešit. Nejlépe preventivně, správným výběrem nemovitosti a když už se chyba stane, technikami čištění a navýšení energie nemovitosti. Popis Vašich prožitků přesně zapadá do popisu klientů.Že to vadilo jen Vám znamená, že jste vnímavější než okolí, které si zpočátku ničeho nevšimlo, ale časem by tam zřejmě začalo mít zdravotní potíže ze zdánlivě neznámých příčin. Dobře, že jste odtam pryč...škoda, že jste na mne nenarazila dříve :-) Byli bychom si s tím poradili. Moje úvahy o tom, jak funguje energie nemovitostí, najdete v našich Novinkách.

Dobrý večer, vážený pane Jílku,
...asi vím, co tam je. Spodní voda a nehomogenní podloží. To jsem se dozvěděla při svém pátrání, že tam byl rybník Tazus, který kdysi zasypali. Jen jsem nemohla pochopit, že voda ve mně způsobí takový hnus. Prý tam také vyvěrala kyselka, měli sídliště Habáni, prý ty vody, co tam kdysi byly, jsou zasypány mrtvými z období, kdy tam řádil Napoleon. Co vše je pravda, netuším, jen jsem se nikdy nepovažovala za vnímavého člověka, určitě bych tomu nevěřila, pokud bych to nezažila. Do horního patra domu jsem téměř nemohla vstoupit, měla jsem tam kolem sebe podivný opar, šedou mlhu, těžce se mně dýchalo, vždy jsem se s obtížemi drala do schodů, lapala jsem po dechu, nahoře už mně podjížděly nohy, motal se mně mozek. Brněly mně končetiny. Pištělo mně v uších, třásla jsem se. Pořád jsem brečela. Padala jsem vyčerpáním, ale nemohla jsem spát. Bylo to odporné, šílela jsem tam. To byste myslím nevyčistil, to by nedokázal nikdo a pokud ano, umřel by u toho. Je to tam odporné, odporné. Strašný hnus. Nedala jsem na svou intuici, něco mně na tom baráku nesedělo od začátku. Dokonce mně ruka odmítala podepsat kupní smlouvu, to bylo taky divné, 15 minut jsem se odhodlávala k podpisu a jakoby to nešlo. Manžel i zástupkyně stavební firmy na mě koukali jako na blázna a od té doby za toho blázna jsem. Od toho podpisu. Vzalo mně to strašně moc, celé mé rodině. Ale zbavili jsme se té nemovitosti a v té chvíli jakoby ze mě spadly obruče. Tak nezdravé místo jsem nezažila. Ale asi je to jen tím domem, sousedé NIC necítili. No to je jedno, já jen chtěla trochu varovat ostatní lidi, staví se tam dál a ti, co nejsou místní, vůbec netuší, že na bažinách (jako my) a asi ani to, jak nezdravé to je (já to také netušila)...

Dobrý den, paní A,
děkuji za další informace. To je vynikající, že jste udělala průzkum historie. Myslím, že jste touto komplikovanou cestou objevila svou jasnovidnost. Je to vzácný dar... Vychází mi s virgulí, že pravděpodobně do té vody neházeli jen mrtvé, ale i umírající, těžce zraněné, s nimiž si nevěděli ranhojiči rady. Strašná míra utrpení, strádání, bezmoci a beznaděje. Odhaduji (opět s virgulí), že by se energie přes to všechno dala navýšit i v těchto podmínkách - a že by si tím tohle místo hodně oddychlo a ozdravělo by. Gratuluji Vám k rozhodnosti, k níž Vás nakonec intuice vedla...to je pravá intuce. Tak to má fungovat - nedá Vám na vybranou :-). To varování pro druhé - pěkný úmysl, ale 90 % lidí zareaguje tak jako Váš bratr - vysmějí se tomu a někdy dost agresivně. Ale máte pravdu, pro těch zbylých 10 % je to významné...

Dobrý den, vážený pane Jílku,
když jsem četla o raněných a umírajících, okamžitě mně naskočila husí kůže, naježily se mně i vlasy. Muselo tam být něco zlého, za celý život jsem nikdy nic takového nepocítila, takže to prostě musí být velmi silné a zlé. Byli jsme kdysi na hradě Houska a nic, taky v Jihlavě v podzemí - nic. Zato Slavkov, tam bylo něco děsivého. I kytky mně tam strádaly. Fikus opadával, mandarinkovník neprospíval. Napište o tom, ať se lidé zamyslí. Ta oblast ve Slavkově se jmenuje Zelnice. Rybník se jmenoval Tazus. Jeho vodní plocha měla cca 140 ha. Zmínky o něm jsou z roku 1497, roku 1750 již veden není, ale bažiny tam jsou a potok také, tak nevím, zda zrovna z dob Napoleona tam je to utrpení, v oblasti asi ano, bažiny prý byly zasypané mrtvými, ale ty jsou dál od toho domu, něco děsného na tom místě se ale odehrát muselo. Já nevím, třeba ty mrtvé na to místo naházeli a posléze je zavezli do bažin. Ale to jsou domněnky, může to být i jinak, úplně jinak. Ta plocha rybníka už je zastavěná, ale jsou tam ty mokřady a tam se bude stavět dál. Nebo mně napadá, že kolem domu vede kanál, dříve tam myslím byly odvodňovací příkopy, k odvodnění dřívějšího, bývalého dna rybníka, tak jestli tam ty nemohoucí naházeli...to prostě netuším, ale ta energie utrpení tam asi je, já tam tedy trpěla jako kůň... Nějak tohle mám. Sice jen málo, ale pokud je to zlo jakoby koncentrované, asi se mně to děje. A je to hrozně nepříjemné a nechci to mít. Nikomu to nevykládám, vy jste ale myslím podobně naladěn. Ve Slavkově už nejsem, takže mám klid, ale trápí mě, co vím, a ta bezmoc, že lidem nemůžu pomoct a varovat je před domy na laciných podmáčených pozemcích, na nezdravém podloží - vypadá to pěkně, ale co je za tím...
A máte pravdu, většina lidí reaguje nevěřícně. Napište o tom, třeba to aspoň někomu pomůže, třeba alespoň někoho to odradí od koupě nemovitosti v té lokalitě – Slavkov - ZELNICE.
Nějak to prosím dejte do kupy a neuvádějte moje jméno, jinak použijte, co chcete.

Upřesnění od mého kolegy Evžena Jukina: Při bitvě u Slavkova padlo cca 25 000 mužů. Přesná čísla nejsou známa, co ale známo je, že přes zamrzlý rybník prchaly stovky vyděšených vojáků. Napoleon nechal na rybník střílet z děl, led nakonec povolil a stovky mužů zde našlo potupnou a děsnou smrt. Pochybuji že ty muže někdo 5. prosince pak lovil z vody, vojáci zde umřeli v zoufaství. Ustupující rakouská armáda pohřbívala své mrtvé bez ladu a skladu. V chřibských lesích je řada hromadných hrobů.

Odhaduji, že takto, bez náležitého průzkumu, nakupuje nové i starší nemovitosti - rodinné domy i byty - skutečně asi 90 % lidí. Přitom stačí nechat si předem proměřit energii nemovitosti - a člověk se vyhne možné chybě - s následky na zdraví, výkonnosti, spokojenosti i celkové kondici. Můj odhad je, že 50 % nemovitostí je natolik nevhodných, že je lépe se jim vyhnout nebo je nutné jejich energii vyčistit či navýšit. Prostředky a techniky máme.

Pro další informace na toto téma se, prosím, obraťte na Jana Jílka, 605 949 600, Jilek@Energie-Mista.cz nebo Jilek@Auguring.com.